Çevre Sorunları

Geçtiğimiz günlerde (08 Ocak 2015), Karşıyaka Demokrasi Akademisi ve Karşıyaka Belediyemizin desteklediği Karşıyaka Okur, Kent Kültür ve Sanat Derneği’nin organizasyonunda “Çal Dağı’ndan Yırca’ya – Yırca’dan İzmir’e Çevre Sorunları” Panelinde, “Çevre Sorunları ve Tarımsal Üretime Olası Etkileri” konu başlıklı bir sunum yaptım.
Sunumumda, Sanayi ve Madencilik faaliyetlerinden kaynaklanabilecek Toprak, Hava ve Su Kirliliği riskleri, toz ve gaz emisyonlarının ve bunların tarımsal üretime ve çevreye olan etkileri konularına Altın ve Nikel Madenciliği, Taş Ocakları, Termik Santraller örnekleri ile değindim. .
Panel Açılışında Karşıyaka Belediye Başkanımız Sn.Hüseyin Mutlu Akpınar; yatırım ve hizmetlerinde çevreye, doğaya ve insana verdiği önemi vurguladı.
Yöneticiliğini Sn.Mustafa Aydıngöz’ün yaptığı Panelde konuşma yapan Panelistler arasında;
– Prof.Dr.Ali Osman Karababa
– CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay
– CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören
– Prof.Dr.Kamil Okyay Sındır,
– Prof.Dr.Tayfun Özkaya,
yer aldılar.

1.469 thoughts on “Çevre Sorunları

  1. Λέει ο συγγραφέας: “Productive stupidity means being innarogt by choice.” και συνεχίζει: “The morecomfortable we become with being stupid, the deeper we will wadeinto the unknown and the more likely we are to make bigdiscoveries.”

  2. Опыт, ответственность и квалификация наших сотрудников позволяет гарантировать предоставление качественной и надежной услуги. Наша компания предлагает вывоз мусора контейнером.
    http://lenmusor.ru/gazel.php
    Вывоз и утилизация строительного мусора и бытовых отходов.